Meteoroloji Mühendisliği Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Meteoroloji Mühendisliği taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Meteoroloji Mühendisliği başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Meteoroloji Mühendisliği bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Meteoroloji Mühendisliği, üniversitelerin mühendislik öğrenim programlarında yer alan lisans seviyesinde öğrenim veren bir bölüm olarak MF-4 puan türünde öğrenci kabul etmektedir. Ülkemizde İTÜ ve OMÜ gibi okullarda bölümü bulunmaktadır. Atmosfer olaylarının incelenmesi, araştırılması, yorumlanması, analiz edilmesi gibi faaliyetlerin her aşamasında teknik desteğin sağlanması ile ilgili gerekli donanıma sahip bireylerin yetiştirilmesi hizmetini görür. Dersler, fizik, kimya, astronomi, matematik alanlarında yoğunlaşır.

Meteoroloji Mühendisliği mezunları mühendis olarak özel kurum ve kuruluşlarda, kamu kurum ve kuruluşlarında meteoroloji istasyonlarında, tarım, sanayi, ulaştırma alanlarında çalışabilirler. Özellikle tarım ve ulaştırmada istihdam imkanları oldukça iyidir. Maaşlar ortalamanın üstündedir. Kişilerden beklenen özverili çalışma ve araştırmacı bir ruha sahip olmalarıdır.

Meteoroloji Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 2018 Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi MeteorolojiMühendisliği SAY 60 351.67983
SAMSUN ÜNİVERSİTESİ 2018 Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği SAY 45 258.97483

 

Meteoroloji Mühendisliği Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. nurgül Yanıtla

    Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi nasıl bir üniversite ? Orada okuyan öğrencilerden yorum istiyorum. Meteoroloji Mühendisliği taban puanı yükselmez değil mi bu yıl çünkü netlerimi hesapladım anca bu kadar puan alırım diye düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir