Marka İletişimi Bölümü Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Marka İletişimi Bölümü taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Marka İletişimi Bölümü başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki 2 yıllık Marka İletişimi Bölümü bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Marka İletişimi, Eskişehir, Anadolu Üniversitesi, Açıköğretim Fakültesi bölümlerinden biri olarak önlisans seviyesinde öğrenim vererek YGS puan türlerinde öğrenci kabul eden bir bölümdür. Bölümde üretim ve hizmet sektörlerinde pazarlama, reklam, halkla ilişkiler, kurumsal iletişim gibi dersler okutulur. Bölümün amacı serbest piyasa alanında gerekli insan gücü takviyesi sağlamaktır.

Marka İletişimi mezunları özel sektörde ticaret alanlarında pazarlama, alım, satım, kalite kontrol işlerini gerçekleştirecek ve marka yüzü olarak reklam yapabilecek gerekli ara eleman insan gücünün karşılanmasında yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak iş sahibi olurlar. Maaşlar iş yükü ve çalışma hacmine göre değişir. Kişilerden beklenen sosyal ve halkla ilişkilerin iyi düzeyde olmasıdır.

Marka İletişimi Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR) 2018 Açıköğretim Fakültesi Marka İletişimi(Açıköğretim) TYT 500 195.55952

Marka İletişimi Bölümü Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. aydan Yanıtla

    Marka İletişim Bölümü farklı üniversitelerde de var diye biliyorum yanlış mıyım ? Bu listede sadece Eskişehir Anadolu Üniversitesinde açıköğretim şeklinde eğitim verildiği belirtilmiş halbuki…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.