Marina İşletme Bölümü Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Marina İşletme Bölümü taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Marina İşletme Bölümü başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki 2 yıllık Marina İşletme Bölümü bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Marina İşletme Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve önlisans seviyesinde öğrenim vererek YGS-6 puan türünde öğrenci kabul eden bir bölümdür. Bölümde bankacılık, deniz liman işletme, muhasebe, borsa hizmetleri gibi dersler okutulur. Bölümün amacı marina hizmetlerinin gerçekleşmesinde ara eleman ihtiyacının karşılanmasıdır.

Marina İşletme Bölümü mezunları marina işletme alanlarında ve ilgili şirketlerde gerekli ara eleman ihtiyacının karşılanmasında yeterli bilgi, birikim ve beceri sahibi olarak çalışma imkanı bulabilirler, iş sahibi olabilirler. Maaşlar ortalama seviyededir. Kişilerden beklenen sabırlı, dikkatli, titiz ve azimli çalışmaktır.

Marina İşletme Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

 

Üniversite Fakülte/Meslek Yüksek Okulu Bölüm Puan Türü 2017 Puan Türü 2018 Genel Kont. Genel Yerl. En Küçük Puan En Büyük Puan
MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ Datça Kazım Yılmaz Meslek Yüksekokulu Marina İşletme YGS-6 TYT 30 31 207,94828 333,51353

Marina İşletme Bölümü Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. elif Yanıtla

    Marina İşletme Bölümü son zamanlarda marinada konut, site ve avm projelerinin artmasıyla popüler bir meslek haline geldi. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesini yazacağım bir tek doğru yapıyor muyum ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.