Lastik ve Plastik Bölümü Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Lastik ve Plastik Bölümü taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Lastik ve Plastik Bölümü başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki 2 yıllık Lastik ve Plastik Bölümü bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Lastik ve Plastik Teknolojisi Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve önlisans seviyesinde öğrenim vererek YGS-2 puan türünde öğrenci kabul eden bölümdür. Bölümde matematik, fizik, fiziksel kimya, organik kimya, lastik üretimi tekniği gibi dersler okutulmaktadır. Bölümün amacı üretim alanında gerekli ara eleman insan gücünün karşılanmasıdır.

Lastik ve Plastik Teknolojisi mezunları teknisyen olarak üretim alanlarında gerekli ara eleman iş gücünün karşılanmasında yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak mühendisliğin hizmet alanlarında yardımcı olacak şekilde çalışma imkanı bulabilirler, iş sahibi olabilirler. Maaşlar ortalama seviyededir. Kişilerden beklenen kimyaya ilgi duymaları, dikkatli ve titiz çalışmalarıdır.

Lastik ve Plastik Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ-CERRAHPAŞA 2018 Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Lastik vePlastik Teknolojisi TYT 45 193.15958
YALOVA ÜNİVERSİTESİ 2018 Yalova Meslek Yüksekokulu Lastik ve Plastik Teknolojisi TYT 15 204.02656

Lastik ve Plastik Bölümü Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. alican Yanıtla

    Lastik ve Plastik Bölümü nasıl bir bölüm bilen var mı ? Mezunlar nerelerde iş bulabilir ? Bölümde okutulan dersler zor mu aklımda deli sorular ne olur acil cevap ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.