Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki 2 yıllık Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve önlisans seviyesinde öğrenim vererek YGS-6 puan türünde öğrenci kabul eden bir bölümdür. Bölümde kümes hayvanları ile ilgili olarak endüstriyel hayvancılık, biyoloji, anatomi ağırlıklı dersler okutulmaktadır. Bölümün amacı kümes hayvan yetiştiriciliğinde gerekli ara eleman insan gücünün karşılanmasıdır.

Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Bölümü mezunları çiftliklerde, fabrikalarda, gıda, tarım ve hayvancılık işlerinde, kooperatiflerde kümes hayvanlarının üretimi, bakımı, tedavi ile ilgili işlemlerin yapılmasında ara eleman iş gücünü karşılayacak şekilde yeterli bilgi ve beceriye sahip olarak çalışma imkanı bulabilirler, iş sahibi olabilirler. Maaşlar ortalama seviyededir. Kişilerden beklenen dikkatli ve titiz çalışmalarıdır.

Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ 2018 Mudurnu Süreyya Astarcı MeslekYüksekokulu Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği TYT 20 181.83883
BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ 2018 Mudurnu Süreyya Astarcı MeslekYüksekokulu Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği (KKTC Uyruklu) TYT 1

Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. fatih Yanıtla

    Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesinde Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Bölümü okumaya karar verdim. YGS puanım çok düşük puanıma gelen bölümlerden en çok bana faydalı olacak bölümün bu olduğunu düşündüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.