Kültür ve Sanat Yönetimi Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Kültür ve Sanat Yönetimi taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Kültür ve Sanat Yönetimi başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Kültür ve Sanat Yönetimi bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Kültür ve Sanat Yönetimi Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim veren bir bölümdür. TS-2 puan türünde öğrenci kabul etmektedir. Bölümün amacı kültür ve sanat organizasyonlarının gerçekleşmesini sağlayacak uzman kişiler yetiştirmektir. Bölümde yöneticilik, planlama, kültür ve sanat etkinlikleri tasarlama alanlarına ait dersler okutulmaktadır.

Kültür ve Sanat Yönetimi mezunları kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektörde kurum ve kuruluşlarda, kendi iş imkanlarını oluşturarak da çalışabilirler. Kültür ve sanat faaliyetlerinin gerçekleşmesinde her aşamada görev alırlar. Maaşları ortalamanın üstündedir. Kişilerden beklenen sosyal ve halkla ilişkilerinin iyi olmasıdır.

Kültür ve Sanat Yönetimi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ 2018 İletişim Fakültesi Sanat ve Kültür Yönetimi (İngilizce)(%50 İndirimli) SÖZ 11 257.54431
İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ 2018 İletişim Fakültesi Sanat ve Kültür Yönetimi (İngilizce)(%75 İndirimli) SÖZ 21 300.65529
İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ 2018 İletişim Fakültesi Sanat ve Kültür Yönetimi (İngilizce)(Burslu) SÖZ 4 420.01766

 

Kültür ve Sanat Yönetimi Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. cahide Yanıtla

    Yayınladığınız üniversiteler, bölümler ve taban puanlarını inceledim açıkçası benim için çok faydalı oldu. Yalnız Kültür ve Sanat Yönetimi Bölümü hakkında çok açıklayıcı bilgi bulamadım daha detaylı bilgisi olan var mı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir