Klasik Arkeoloji Bölümü Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Klasik Arkeoloji Bölümü taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Klasik Arkeoloji Bölümü başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Klasik Arkeoloji Bölümü bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Klasik Arkeoloji Bölümü, ülkemizde birçok üniversitenin öğrenim programında yer alan lisans programı olarak okutulmaktadır. Klasik Arkeoloji’de özellikle Anadolu coğrafyasında yaşamış olan medeniyetlere dair yapılan araştırmaların ve incelemelerin gerçekleştirilmesinde öğrenciler için gerekli kazanımlar sağlanır. Bölümde, klasik arkeoloji, paleotik yerleşim biçimleri, arkaik mimari, Mezopotamya yerleşkesi gibi dersler işlenmektedir.

Klasik Arkeoloji mezunları, Arkeolog unvanı yerine teknik eleman unvanı alarak yardım rolde, ara eleman olarak çalışmakta ve insan gücüne olan ihtiyacı azaltmaktadırlar. Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde arşivlerde, müzelerde çalışırlar. Araştırma ve inceleme çalışmaları yaparlar. Proje üretip gerçekleştirirler. Maaşları iş yükü ve çalışma hacmine göre değişir. Kişilerden beklenen açık alanda çalışma yeterlilikleri, bilime olan sadakattir.

Klasik Arkeoloji Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
ANKARA ÜNİVERSİTESİ 2018 Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Klasik Arkeoloji EA 30 236.96906
EGE ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) 2018 Edebiyat Fakültesi Klasik Arkeoloji EA 70 227.29450
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ 2018 Edebiyat Fakültesi Klasik Arkeoloji EA 60 242.09435

 

Klasik Arkeoloji Bölümü Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. ozan Yanıtla

    Ben arkeolog bir arkadaşımla kazılara katıldım birkaç kez. Bu deneyimlerimden sonra arkeoloji okumaya karar verdim. Hangi üniversitenin arkeoloji bölümü daha faal çalışmalar yürütüyordur bilgisi olan var mı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir