Kimya Öğretmenliği Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Kimya Öğretmenliği tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Kimya Öğretmenliği meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Kimya Öğretmenliğinin geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Kimya Öğretmenliği Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Kimya

Puan Türü: YGS-2

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Kimya Öğretmeni

Kimya Öğretmenliği,  üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek öğretmenlik hizmetlerinde yetişmiş insan gücünün karşılanmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı alanında yeterli bilgi ve birikime sahip kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Kimya Öğretmenliği mezunları eğitim kurumlarında kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurum ve kuruluşlarında ortaöğretim kademelerinde çalışma imkanı bulabilirler. Kamuda devlet memuriyetini yerine getirirken, özel sektörde sözleşmeli olarak çalışabilirler. Öğretmenlik hizmetlerini gerçekleştirirler.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Kimya Öğretmenliği programında alan dersleri, formasyon dersleri, üniversite ortak dersleri okutulmaktadır. Genel kimya, organik kimya, anorganik kimya, analitik kimya, modern kimya, eğitim psikolojisi, eğitim bilimleri, sınıf yönetimi okul yönetimi alanında dersler verilmektedir. Dersler teorik ve uygulamalıdır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Kimya Öğretmenliği, öğretmenlik hizmetleri alanında bulunan en önemli branşlardan biri olarak adaylar tarafından terviç ve tercih edilmeye devam etmektedir. Bir hizmet alanında olması ve bu hizmetin sürekli devam etmesi nedeniyle de gelecek on yıl içinde de konumunu koruması beklenmektedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Kimya Öğretmenliği mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, sabırlı olmaları, düzenli olmaları, planlı olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları, adil, insaflı ve vicdanlı olmaları, kimya alanlarına ilgi duymaları şeklinde sıralanabilir.

Kimya Öğretmenliği dersleri nelerdir, Kimya Öğretmenliği puan türü ve özellikleri, Kimya Öğretmenliğini seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Kimya Öğretmenliği iş olanakları maaşları durumu nasıl, Kimya Öğretmenliği geleceği iş bulma durumu Kimya Öğretmenliği tercih edilir mi ve Kimya Öğretmenliği mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Kimya Öğretmenliği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir