Kazak Dili ve Edebiyatı Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Kazak Dili ve Edebiyatı taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Kazak Dili ve Edebiyatı başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Kazak Dili ve Edebiyatı bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Kazak Dili ve Edebiyatı, bir lisans programı olarak üniversitelerin öğretim programları arasında yer alır. Kazak Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde dil ve edebiyat çalışmalarının yanında, kültür, tarih, sanat, coğrafya, etimoloji çalışmaları da yapılır. Bölüm öğrencileri üst düzey kazakça okuma, yazma, anlama, konuşma yeterliliklerine sahip olarak lisanslarını tamamlarlar.

Kazak Dili ve Edebiyatı mezunları, üst düzey konuşma, okuma, yazma, anlama yeterliliklerine sahip olarak metin inceleme, çevirme ve analiz etme, eser araştırma ve inceleme gibi kazanımlarla kütüphanelerde, arşivlerde, turizm şirketlerinde, tercüme odalarında görev alırlar. Maaşlar çalışma hacmi ve iş yüküne göre değişir. Kişilerden beklenen araştırmacı ve meraklı olup, sabırlı ve azimli çalışmalarıdır.

Kazak Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
HOCA AHMET YESEVİ ULUSLARARASI TÜRK-KAZAK ÜNİVERSİTESİ (TÜRKİSTAN-KAZAKİSTAN) 2018 Edebiyat Fakültesi Kazak Dili ve Edebiyatı SÖZ 5 249.02933

 

Kazak Dili ve Edebiyatı Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. recep Yanıtla

    Kazak Dili ve Edebiyatı okumak istiyorum. Fakat mezun olduktan sonra ne gibi iş sahalarında çalışabilirim hiç bir fikrim yok. Bu bölüm ile ilgili bilgisi olan var mı aramızda ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir