Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü, ülkemizde sadece Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde lisans düzeyinde okutulmaktadır. Kanatlı hayvanların en çok Marmara Bölgesi’nde yayılış göstermesi bölümün coğrafik şartlar gereğince açılmasını sağlamıştır. Bölümde üniversite ortak derslerinin yanında biyoloji, anatomi ve meslek dersleri de işlenmektedir.

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği mezunları, tekniker unvanı alırlar. Çiftliklerde, yetiştirme alanlarında ve bölgelerinde tekniker olarak hizmet ederler. Kendi çiftlikleri de kurabilirler. Kanatlı hayvan tüketiminin arttığı günümüzde fabrika alanlarında da teknik destek sağlamak amacıyla çalışabilirler. Maaş ortala seviyesindedir. Kişilerin hayvanları ve biyoloji sevmeleri, ağır çalışma şartlarına alışkın olmaları beklenir.

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ 2018 Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi KanatlıHayvan Yetiştiriciliği SAY 15 234.74842
BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ 2018 Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi KanatlıHayvan Yetiştiriciliği (KKTC Uyruklu) SAY 1

 

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. orhan Yanıtla

    Bizim kanatlı hayvan çiftliğimiz var. Ailem mutlaka üniversite okumam yönünde çok baskı uyguluyor. Bende bari Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü okuyayım diye düşündüm. Bu bölümün taban puanı ve başarı sıralaması nasıl olur ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir