İslami İlimler Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

İslami İlimler Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için İslami İlimler Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından İslami İlimler Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

İslami İlimler Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: İslami İlimler

Puan Türü: YGS-4

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Uzman

İslami İlimler Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek alanında yetişmiş insan gücünün oluşmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

İslami İlimler Bölümü mezunları kamu kurum ve kuruluşlarında danışman olarak, din görevlisi olup atanarak görev alıp hizmet edebilirler. Akademik çalışmalar yapabilirler. Neşriyat hizmetinde bulunabilirler. Yurtiçi ve yurtdışı dini faaliyetlerde hizmet edebilirler. Maaşlar ortalama seviyededir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

İslami İlimler Bölümü’nde okutulan dersler, dini ilimler ve sosyal bilimler alanına ait disiplinlerdir. Hadis, siyer, fıkıh, ukubat, tefsir, akait, kelam, sosyoloji, felsefe, psikoloji gibi dersler okutulmaktadır. Dersler teorik ve uygulamalıdır. Bölümde hazırlık Arapça olarak bulunabilir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

İslami İlimler alanında muvazzaf olarak mesleğini icra edenler dini hizmetlerin yerine getirilmesinde vazifeli oldukları için sürekli ihtiyaç olan bir alanda mesleki yeterlilik göstermek zorundadır. Mesleğin gelecek on yıl içinde de ihtiyaç dahilinde şu anki konumunu koruması beklenmektedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

İslami İlimler Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özelikler, araştırmacı olmaları, sürekli okumaları, kendilerini geliştirmeye meraklı olmaları, dürüst ve güvenilir olmaları şeklinde sıralanabilir.

İslami İlimler Bölümü dersleri nelerdir, İslami İlimler Bölümü puan türü ve özellikleri, İslami İlimler Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, İslami İlimler Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, İslami İlimler Bölümü geleceği iş bulma durumu İslami İlimler Bölümü tercih edilir mi ve İslami İlimler Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

İslami İlimler Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir