İslam Ekonomisi ve Finans Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

İslam Ekonomisi ve Finans Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için İslam Ekonomisi ve Finans Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından İslam Ekonomisi ve Finans Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

İslam Ekonomisi ve Finans Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: İslam Ekonomisi ve Finans

Puan Türü: TM-3

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Uzman

İslam Ekonomisi ve Finans Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek alanında yetişmiş insan gücünün oluşmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

İslam Ekonomisi ve Finans Bölümü mezunları kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurumlarında bankacılık hizmetlerinde görev alarak ekonomi ve finans işlerinin yapılmasında yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak uzman kişiler olup çalışma imkanıyla iş sahibi olabilirler. Bankacılık faaliyetlerinin dine uygun hizmet vermesini sağlarlar.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

İslam Ekonomisi ve Finans Bölümü’nde dini ilimler, temel bilimler ev sosyal bilimler olarak dersler teorik ve uygulamalı olarak okutulmaktadır. İslam fıkhı, ceza hukuku, İslam müktesebatı hakkında ekonomik ve finansal yeterliliklerin kazanılmasında ilgili dersler verilmektedir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

İslam Ekonomisi ve Finans alanında mezun olan kişilerin mesleki yeterlilik olarak finansal destek oluşturmak amacıyla piyasa ekonomisinin canlı kalmasında ve tercih edilen imkanların artmasında önemli bir hizmeti olarak gelecek on yıl içinde de daha da revaçta olması beklenmektedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

İslam Ekonomisi ve Finans Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olması gereken özellikler, araştırmacı olmaları, meraklı olmaları, sosyal ilişkilerinin iyi olması, halkla ilişkilerinin iyi olması, samimi ve dürüst olmaları, güvenilir olmaları, planlı ve düzenli olmaları şeklinde sıralanabilir.

İslam Ekonomisi ve Finans Bölümü dersleri nelerdir, İslam Ekonomisi ve Finans Bölümü puan türü ve özellikleri, İslam Ekonomisi ve Finans Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, İslam Ekonomisi ve Finans Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, İslam Ekonomisi ve Finans Bölümü geleceği iş bulma durumu İslam Ekonomisi ve Finans Bölümü tercih edilir mi ve İslam Ekonomisi ve Finans Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

İslam Ekonomisi ve Finans Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir