İnsan ve Toplum Bilimleri Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

İnsan ve Toplum Bilimleri taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak İnsan ve Toplum Bilimleri başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki İnsan ve Toplum Bilimleri bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü, Işık Üniversitesi’nde bulunan bir lisans programı olarak diğer üniversitelerde de açılmaya başlanmıştır. Bölümde, insan ve toplum temelinde, sosyoloji, psikoloji, felsefe, mantık, sanat, tarih, kültür, coğrafya, dil ve edebiyat kazanımlarını veren ders içerikleri bulunmaktadır. İnsanların yaşayışını, ihtiyaçlarını inceleme ve araştırma yeterlilikleri elde edilir.

Bölüm mezunlarının özellikleri bölümle ilgili olarak her alanda ve özellikle disiplinler arasında yorumlama, araştırma, inceleme yapabilen yeterliliklere sahip olmalarıdır. Akademik devamlılığı olan bölümde, lisansüstü öğrenim hizmetleri de sunulmaktadır. İnsan ve Toplum Bilimleri, sanat ve kültür alanında kendini gerçekleştirmiş bireyler yetiştirir.

İnsan ve Toplum Bilimleri Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
IŞIK ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) 2018 Fen-Edebiyat Fakültesi İnsan ve Toplum Bilimleri(İngilizce) (%50 İndirimli) EA 3
IŞIK ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) 2018 Fen-Edebiyat Fakültesi İnsan ve Toplum Bilimleri(İngilizce) (%75 İndirimli) EA 15 200.93098
IŞIK ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) 2018 Fen-Edebiyat Fakültesi İnsan ve Toplum Bilimleri(İngilizce) (Burslu) EA 2 322.71239

 

İnsan ve Toplum Bilimleri Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. utku Yanıtla

    İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü mezunları nelerde iş bulabilir ? Bir de bu bölümü tercih etmek istersem sadece vakıf üniversitesini mi tercih edebilirim başka yerlerde bu bölüm yok mu ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir