İngiliz Dil Bilimi Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

İngiliz Dil Bilimi taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak İngiliz Dil Bilimi başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki İngiliz Dil Bilimi bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

İngiliz Dil Bilimi Bölümü, Hacettepe ve Mersin Üniversiteleri’nin öğrenim programlarında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenimin gerçekleştirildiği bölümlerdir. Dil alanından öğrenci kabul ederek bölümde İngiliz Dili üzerine konuşma, okuma, anlama, çevirme, düzenleme, inceleme ve araştırmaları kazanımları verilir. Kültür ve sanat dersleri ile üniversite ortak dersleri okutulmaktadır.

İngiliz Dil Bilimi Bölümü’nde dil ile ilgili olarak coğrafya, tarih, etimoloji alanlarında da araştırmalar kazanımlara eklenir. Bölüm mezunları kamu kurum ve kuruluşlarında, TRT kurumunda, PTT kurumunda, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda, Dışişleri Bakanlığı’nda görevlendirme alabilir. Üst düzey okuma, yazma ve konuşma yeterlilikleri sayesinde rehberlik, mütercimlik yapabilirler. Kişilerden beklenen araştırmacı ve öğrenmeye meraklı olmalarıdır.

İngiliz Dil Bilimi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

 

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) 2018 Edebiyat Fakültesi İngiliz Dil Bilimi (İngilizce) DİL 60 418.47251
MERSİN ÜNİVERSİTESİ 2018 Fen-Edebiyat Fakültesi İngiliz Dil Bilimi (İngilizce) DİL 60 356.24096

İngiliz Dil Bilimi Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. gökçe hatip Yanıtla

    Mersin Üniversitesi İngiliz Dil Bilimi Bölümünün araştırmalarım sonucunda güzel bir bölüm olduğunu duydum. Bu sene bu bölümün taban puanı ve başarı sıralaması artar mı ? Fikri olan varsa yorum bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir