Halkbilim Bölümü Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Halkbilim Bölümü taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Halkbilim Bölümü başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Halkbilim Bölümü bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Halkbilim bölümü, ülkemizde sadece Ankara Üniversitesi’nde öğrenim programı olan bir lisans programıdır. Halkbilim, folklor olarak bilinir. Bir halkın dilini, dinini, örfünü, adetini, geleneğini, göreneğini, kültürünü, sanatını, edebiyatı, oyunlarını öğreten ve kişilere bu konularla ilgili araştırma yapma tecrübeleri kazandıran bir bölüm olarak Halkbilim Bölümü, hizmet etmektedir.

Halkbilim Bölümü mezunları halkların dilini, tarihini, kültürünü, sanatını, edebiyatını, örfünü, adetini, geleneğini ve göreneğini bilen bu konular hakkında araştırma yapan kişilerdir. Kamu kurum ve kuruluşlarında yönetici, idareci, koordinatör, danışman olarak görev alabilirler, araştırmacı, yazar, akademisyen olabilirler. Halkbilim Bölümü öğrencilerinden beklenen edebiyata ve sanata ilgi duymalarıdır.

Halkbilim Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
ANKARA ÜNİVERSİTESİ 2018 Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Halkbilim SÖZ 40 295.25122

 

Halkbilim Bölümü Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. ayla şensoy Yanıtla

    Ankara Üniversitesi Halkbilim Bölümü istiyorum. TS-2 puan türündeki derslerden kaçar net yaparsak istenen taban puanı ve başarı sıralamasını elde edebilirim. Lütfen bana yardımcı olun çok korkuyorum istediğim bölüme giremeyeceğim diye.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.