Gürcü Dili ve Edebiyatı Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Gürcü Dili ve Edebiyatı taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Gürcü Dili ve Edebiyatı başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Gürcü Dili ve Edebiyatı bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Gürcü Dili ve Edebiyatı bölümü, üniversitelerin öğrenim programlarında yer alan lisans programı olarak öğrenim imkan sunmaktadır. Gürcü Dili ve Edebiyatı, okuma, yazma, anlama, metin çevirme, inceleme, araştırma, eser inceleme ve araştırma, üst düzey dil bilgisi gibi kazanımların elde edildiği bölüm olarak öğrencilerin dil ve edebiyat haricinde dersler gördüğü bir programdır. Kültür, tarih, sanat, edebiyat, bilim, etimoloji, coğrafya gibi kazanımların da elde edilerek bölümden mezun olmak mümkündür.

Gürcü Dili ve Edebiyatı mezunları, kamu kurum ve kuruluşlarında Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda, TRT kurumunda, konsolosluklarda, turizm rehberliğinde, mütercimlikte çalışabilirler. Formasyon sahibi olarak ortaöğretim kurumlarının her grubunda öğretmenlik de yapabilirler. Kişilerden beklenen okuma, yazma, araştırma ve edebiyata olan ilgilerinin ve sevgilerinin olmasıdır.

Gürcü Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
ARDAHAN ÜNİVERSİTESİ 2018 Ardahan İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi Gürcü Dili ve Edebiyatı DİL 10
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ 2018 Fen-Edebiyat Fakültesi Gürcü Dili ve Edebiyatı DİL 20 228.89575
KAFKAS ÜNİVERSİTESİ (KARS) 2018 Fen-Edebiyat Fakültesi Gürcü Dili ve Edebiyatı DİL 30
RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ (RİZE) 2018 Fen-Edebiyat Fakültesi Gürcü Dili ve Edebiyatı DİL 20 209.79295

 

Gürcü Dili ve Edebiyatı Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. esra Yanıtla

    Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde Gürcü Dili ve Edebiyatı Bölümünü okumak istiyorum. Sizce bu bölümü okuması zor mu ? Gürcü Dili bizim dilimize benziyor mu bilenler yorum yapabilir mi ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir