Gümrük İşletme Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Gümrük İşletme Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Gümrük İşletme Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Gümrük İşletme Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Gümrük İşletme Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Gümrük İşletme

Puan Türü: YGS-6

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Gümrük İşletme Memuru

Gümrük İşletme Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücü ihtiyacının karşılanmasında önemli bir yere sahip olan bölümdür. Bölümün amacı yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip kişilerin istihdam edilmesine imkan oluşturmaktır.

Çalışma Alanları:

Gümrük İşletme Bölümü mezunları gümrüklerde insan gücünün karşılanmasında yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak atanarak görev alırlar. KPSS puanı ile atanan gümrük işletme memurları devlet memuru statüsünde çalışırlar. Maaşlar buna göre belirlenmektedir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Gümrük İşletme Bölümü’nde okutulan dersler teorik olarak verilmektedir. Temel hukuk, gümrük müşavirliği, muamelat, muhaberat alanlarında teorik dersler okutulmaktadır. Böylece kişilerin memur olarak atanması kolaylaşmaktadır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Gümrük İşletme Bölümü, meslek olarak gümrük faaliyetlerinin sürmesini sağlamak, faaliyetlerin hızlanmasını sağlamak ve faaliyetlerin güvenli bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak amacıyla kurulmuştur. Bu nedenle gelecek on yılda da durağan da olsa aynı şekilde varlığını koruyacaktır. Atanması çok kolay ve iş yükü düzenli yapılırsa hafiftir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Gümrük İşletme Bölümü mezunlarının memurluk hayatlarında sahip olmaları gereken özellikler, sabırlı olmaları, dikkatli olmaları, dürüst olmaları, güvenilir olmaları, düzenli ve disiplinli olmaları, takım çalışmasını uyumlu olmaları şeklinde sıralanabilir.

Gümrük İşletme Bölümü dersleri nelerdir, Gümrük İşletme Bölümü puan türü ve özellikleri, Gümrük İşletme Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Gümrük İşletme Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Gümrük İşletme Bölümü geleceği iş bulma durumu Gümrük İşletme Bölümü tercih edilir mi ve Gümrük İşletme Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Gümrük İşletme Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir