Görsel Sanatlar Bölümü Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Görsel Sanatlar Bölümü taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Görsel Sanatlar Bölümü başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Görsel Sanatlar Bölümü bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Görsel Sanatlar Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan bir bölümdür. Bölümde, güzel sanatların özgün yeterlilikler ve kazanımlarla elde edilmesi, geliştirilmesi, yaşatılması ve yaygınlaştırılması hedeflenmektedir. Bu bağlamda öğrencilere sanat, kültür, tarih ve değerler eğitimi verilmektedir. Güzel Sanatlar’ın her bölümüyle ilgili teorik ve pratik bilgilerin uygulamalı bir şekilde gerçekleştirilmesi de sağlanmaktadır.

Görsel Sanatlar bölümü mezunları, Kültür ve Turizm Bakanlıkları’nın bünyelerinde, ulusal ve uluslararası çalışmalarda, araştırmalarda ve kendi özgün imalathanelerinde iş imkanı bulabilirler. akademik çalışmalar yapmak isteyenler öğrenime devam ederek, akademik çalışmalarda araştırmalar yapıp sanat üzerinde söz sahibi olabilirler. Bölüm öğrencilerinden beklenen, sanata, edebiyata ve sanat tarihine, kültür tarihine meraklı olmaları, araştırmayı sevmeleridir.

Görsel Sanatlar Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ 2018 Sanat ve Tasarım Fakültesi Görsel Sanatlar(M.T.O.K.) SÖZ 6 286.75502
ULUSLARARASI BALKAN ÜNİVERSİTESİ (ÜSKÜP-MAKEDONYA) 2018 Sanat ve TasarımFakültesi Görsel Sanatlar (%25 İndirimli) SÖZ 5
ULUSLARARASI BALKAN ÜNİVERSİTESİ (ÜSKÜP-MAKEDONYA) 2018 Sanat ve TasarımFakültesi Görsel Sanatlar (%50 İndirimli) SÖZ 3
ULUSLARARASI BALKAN ÜNİVERSİTESİ (ÜSKÜP-MAKEDONYA) 2018 Sanat ve TasarımFakültesi Görsel Sanatlar (Ücretli) SÖZ 7

 

Görsel Sanatlar Bölümü Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. sare yıldız Yanıtla

    Yayınladığınız bu yazılar bana ışık tuttu çok teşekkürler eminim benim gibi sorularla beynini yiyen arkadaşlara bir nebze de olsa rahatlamıştır. . Görsel Sanatlar Bölümü mezunlarına yönelik Kültür ve Turizm Bakanlığının alım yaptığı duyumuna da ayrıca ulaştım. Bu nedenle Görsel Sanatlar Bölümü okumak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir