Geoteknik Bölümü Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Geoteknik Bölümü taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Geoteknik Bölümü başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki 2 yıllık Geoteknik Bölümü bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Geoteknik Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve önlisans seviyesinde öğrenim vererek YGS-2 puan türüyle öğrenci kabul eden bölümdür. Ülkemizde az sayıda üniversitede bulunur. Bölümde kara ve demir yolları ulaşımında yeryüzü incelemesi ve araştırması yapan ara eleman ihtiyacının karşılanması için dersler okutulmaktadır.

Geoteknik Bölümü mezunları karayollarında ve demiryollarında laboratuvar çalışmalarında, AR-GE çalışmalarında, yeryüzü incelemelerinde ve fizibilite çalışmalarında ara eleman insan gücünün karşılanmasında yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak çalışma imkanı bulabilirler, iş sahibi olabilirler. Maaşlar ortalama seviyededir. Kişilerden beklenen açık havada ve ağır şartlarda da çalışmaya uyum göstermeleridir.

Geoteknik Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) 2018 Torbalı Meslek Yüksekokulu Geoteknik TYT 40 220.95356
FIRAT ÜNİVERSİTESİ (ELAZIĞ) 2018 Keban Meslek Yüksekokulu Geoteknik TYT 15 210.08509
MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ 2018 Turgutlu Meslek Yüksekokulu Geoteknik TYT 25 209.19533

Geoteknik Bölümü Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. ceylin Yanıtla

    İnanın Geoteknik Bölümünü şu anda yazınızdan öğreniyorum. Ulaşımla alakalı yer şekilleriyle ilgilenen bir bölümmüş. Çok az üniversitede olduğu için mezunu da az ve iş imkanı iyiymiş. Sizce de öyle mi ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir