Fotoğraf ve Video Bölümü Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Fotoğraf ve Video Bölümü taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Fotoğraf ve Video Bölümü başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Fotoğraf ve Video Bölümü bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Fotoğraf ve Video Bölümü, ülkemizde sadece Ankara Gazi Üniversitesi’nde lisans programı olarak bulunmaktadır. Fotoğraf ve video çekme sanatının teknik eğitiminin verildiği ve bu teknik desteği sağlayacak bireylerin yetiştirildiği bölümdür. Fotoğraf ve Video Bölümü’nde Fizik, Kimya, Matematik, İstatistik ve kültür dersleri okutulmaktadır. Bölümden mezun olan kişiler Fotoğraf Teknikeri unvanı alarak iş imkanlarına sahip olabilirler.

Dijital medyanın gelişmeye devam ettiği günümüz dünyasında iş imkanları oldukça fazladır. Bu nedenle mezunların iş bulması, maaş seviyeleri gibi durumlar iyidir. Bölümde okumak isteyen kişilerin, üretken, yenilikçi, yaratıcı ruhlu, sabırlı, çalışkan ve araştırmacı olması gerekir.

Fotoğraf ve Video Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ 2018 Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf ve Video SÖZ 30 309.97023
YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) 2018 Sanat ve Tasarım Fakültesi Fotoğraf ve Video SÖZ 30 348.76234

 

Fotoğraf ve Video Bölümü Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. zehra tatlıcan Yanıtla

    Fotoğraf ve Video Bölümü sadece Gazi Üniversitesinde mi var ? Taban puanı ve başarı sıralaması sadece bu üniversite olduğu için mi bu kadar yüksek ? Bilgisi olan beni aydınlatırsa sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir