Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Fizyoterapi ve Rehabilitasyon

Puan Türü: MF-3

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Fizyoterapist

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün oluşmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı sağlık hizmetlerinin yerine getirilmesinde yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü mezunları fizyoterapist olarak sağlık kurumlarında sağlık hizmetlerinin yerine getirilmesinde yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olup kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurum ve kuruluşlarında hastanelerde, tıp merkezlerinde, polikliniklerde ya da fizyoterapi ve rehabilitasyon merkezlerinde görev alarak çalışabilirler.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon programında temel bilimler, sağlık bilimleri müdahale, müşahede, tedavi ve terapi aşamalarıyla birlikte teorik ve uygulamalı olarak ders şeklinde verilmektedir. Bölümde staj vardır. Uygulamalı dersler de laboratuvar uygulamaları da bulunabilir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü sağlık hizmetlerindeki meslek grupları içinde bulunan bir meslek olarak daima revaçtadır. Bu nedenle sürekli olarak ihtiyacı karşılaması gelecek vaat eden bir meslek olma özelliğinin bulunmasını sağlar. Gelecek on yıl içinde de bu konumunu koruyacaktır.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olması gereken özellikler, sabırlı olmaları, dikkatli olmaları, düzenli ve planlı olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları, sosyal ve halkla ilişkilerinin iyi olması şeklinde sıralanabilir.

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü dersleri nelerdir, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü puan türü ve özellikleri, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü geleceği iş bulma durumu Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü tercih edilir mi ve Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir