Fındık Eksperliği Bölümü Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Fındık Eksperliği Bölümü taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Fındık Eksperliği Bölümü başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki 2 yıllık Fındık Eksperliği Bölümü bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Fındık Eksperliği Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve önlisans seviyesinde öğrenim vererek YGS-6 puan türünde öğrenci kabul eden bir bölümdür. Bölümde fındık üretimi, yetiştiriciliği, pazarlanması, kalite kontrolü gibi dersler verilir. Bölümün amacı fındık üretiminin iyileştirilmesinde kontrol departmanlarında çalışacak bilgi ve beceriye sahip kişiler yetiştirmektir. Giresun Üniversitesi’nde bulunmaktadır.

Fındık Eksperliği Bölümü mezunları eksper olarak fındık üretilen alanlarda, fabrikalarda, pazarlama alanlarında kalite kontrol, üretim, tüketim planlama gibi işlerin yapılmasında ara eleman insan gücünün karşılanmasını sağlayarak çalışma imkanı bulabilirler, iş sahibi olabilirler. Maaşlar ortalama seviyededir. Kişilerden beklenen dikkatli ve titiz çalışmalarıdır.

Fındık Eksperliği Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
GİRESUN ÜNİVERSİTESİ 2018 Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Fındık Eksperliği TYT 30 187.74471

Fındık Eksperliği Bölümü Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. eliza Yanıtla

    Arkadaşlar ben Rizeliyim. Fındık bahçelerimiz var bizim. Bayılırım bahçemizle ilgilenmeye. Fındık Eksperliği Bölümünü duydum bende bu bölümü okusam mı sizin bu bölüm hakkında fikirleriniz nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir