Felsefe Grubu Öğretmenliği Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Felsefe Grubu Öğretmenliği tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Felsefe Grubu Öğretmenliği meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Felsefe Grubu Öğretmenliğinin geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Felsefe Grubu Öğretmenliği Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Felsefe Grubu Öğretmenliği

Puan Türü: TM-3

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Öğretmen

Felsefe Grubu Öğretmenliği, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün oluşmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı öğretmenlik hizmetlerinin gerçekleşmesinde yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Felsefe Grubu Öğretmenliği mezunları öğretmen olarak kamu kurum ve kuruluşlarının ortaöğretim kademelerinde KPSS puanı ile atanarak ya da özel sektörde ortaöğretim kademelerinde sözleşmeli olarak çalışarak öğretmenlik hizmetlerini yerine getirebilirler. Devlet memuru olarak kanunen maaş alırlar, özel sektörde ise sözleşme üzerinden maaş alırlar.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Felsefe Grubu Öğretmenliği programında alan dersleri, sosyal bilimler, formasyon dersleri verilmektedir. Bölümde dersler teorik ve uygulamalı şekildedir. Psikoloji, sosyoloji, mantık ve felsefe alanında birikim ve beceri elde edilecek dersler verilmekte, öğretmenlik uygulamaları yaptırılmaktadır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Öğretmenlik hizmetlerine her daim ihtiyaç duyulması nedeniyle ilgili kişilerin felsefe grubuna yönelmesinde mesleki açıdan bir problem yoktur. Mesleğin gelecek on yıl içinde de durağan bir şekilde yerini korumaya devam edeceği ön görülmektedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Felsefe Grubu Öğretmenliği mezunlarının öğretmen olarak mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, sabırlı, dikkatli, merhametli, adil, şefkatli, vicdanlı, insaflı olmaları, alan bilgisine hakim, sınıf yönetimine hakim kişiler olarak görev almaları şeklinde sıralanabilir.

Felsefe Grubu Öğretmenliği dersleri nelerdir, Felsefe Grubu Öğretmenliği puan türü ve özellikleri, Felsefe Grubu Öğretmenliğini seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Felsefe Grubu Öğretmenliği iş olanakları maaşları durumu nasıl, Felsefe Grubu Öğretmenliği geleceği iş bulma durumu Felsefe Grubu Öğretmenliği tercih edilir mi ve Felsefe Grubu Öğretmenliği mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Felsefe Grubu Öğretmenliği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir