Felsefe Grubu Öğretmenliği Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Felsefe Grubu Öğretmenliği taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Felsefe Grubu Öğretmenliği başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Felsefe Grubu Öğretmenliği bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Felsefe Grubu Öğretmenliği, lisans programı olarak üniversite öğrenim programlarında bulunmaktadır. Felsefe Grubu’nda Psikoloji, Sosyoloji, Felsefe ve Mantık dersleri bulunmaktadır. Bu derslerin ortaöğretim kurumlarında verilmesi formasyon dahilinde alınan eğitimin ve öğrenimin gereğince gerçekleşmektedir. Milli eğitim Bakanlığı atama yaptığı sürece merkezi sınavlara girip yeterli puanı alıp atanmak mümkündür.

Felsefe Grubu Öğretmenliği, özel okullarda da yapılmaktadır. Psikoloji, Sosyoloji, Felsefe ve Mantık içerik olarak da birbirinden ayrılmayan derslerdir. Bu bakımdan bu derslerin verilmesinde grup öğretmenliğinin büyük bir etkisi vardır. Fazla ders saatine sahip olarak daha fazla maaş almak da mümkündür.

Felsefe Grubu Öğretmenliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ (ERZURUM) 2018 Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Felsefe GrubuÖğretmenliği EA 20 274.27275
ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ (ADANA) 2018 Eğitim Fakültesi Felsefe Grubu Öğretmenliği EA 20 274.18175
GAZİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) 2018 Gazi Eğitim Fakültesi Felsefe Grubu Öğretmenliği EA 20 276.34637

 

Felsefe Grubu Öğretmenliği Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. ferah Yanıtla

    Felsefe Grubu Öğretmenliği taban puanları ve başarı sıralamalarını inceledim sayenizde. Erzurum Atatürk Üniversitesinde bu bölümü okumak istiyorum. Bu üniversitede eğitim nasıl bir de erzurum çok soğuk ve karlı mı kış mevsiminde yardımcı olun lütfen ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir