Evinizin hemen yanında yeni bir disko açılacakmış. Buna karşı mısınız veya destekliyor musunuz? Konulu Münazara Örneği

Evinizin hemen yanında yeni bir disko açılacakmış. Buna karşı mısınız veya destekliyor musunuz? konulu münazara örneği ile sizler de, Evinizin hemen yanında yeni bir disko açılacakmış. Buna karşı mısınız veya destekliyor musunuz? hakkında münazara çalışması yapabilirsiniz.

Konuşmacı 1: Evinizin hemen yanında yeni bir disko açılmasını destekliyorum. İlk olarak, bu çok eğlenceli bir olay olacağı için yaşam alanınız daha keyifli bir hale gelir. Çevredeki insanların eğlencesine katılma imkânı da olacağından, arkadaşlarınızla vakit geçirebilecek ve vaktinizi daha verimli kullanabileceksiniz. Ayrıca, bu disko alanının işletmesi için çalışacak olan insanlara da istihdam sağladığını düşünerek, çevre için de yararlı olacağını düşünüyorum.

Konuşmacı 2: Evinizin hemen yanında yeni bir disko açılmasını desteklemiyorum. İlk olarak, bu alanın gürültü seviyeleri çok yüksek olacağından yerinde yaşayan insanların uyku rahatlıkları bozulacak. Ayrıca, bu gürültü seviyeleri çevredeki diğer insanların ve hayvanların sağlıklarını etkileyebilir. Son olarak, disko alanının gürültü seviyeleri çok yüksek olduğundan evinizin güvenliğini de olumsuz etkileyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir