Enerji Yönetimi Bölümü Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Enerji Yönetimi Bölümü taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Enerji Yönetimi Bölümü başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Enerji Yönetimi Bölümü bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Enerji Yönetim, ülkemizde Konya, KTO Karatay Üniversitesi’nde lisans programı olarak okutulmaktadır. Enerji ihtiyacının her geçen gün arttığı ülkemizde %75 oranında enerji bağımlılığı yaşarken, enerji yönetiminin sektörlerde ve evlerde sağlanması gerekliliği yeni anlaşılmaktadır. Enerji Yönetimi Bölümü’nün amacı enerji tasarrufları sağlayacak sistemleri geliştirmek ve sunmaktır. Bu nedenle enerji yönetimine her alanda ihtiyaç vardır.

Enerji Yönetimi’ni sağlayan kişiler, kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektörde sanayi ve ticarette çalışma imkanı bulabilirler. Akademik çalışmalar yaparak enerji araştırmalarına, geliştirmelerine de katılabilirler. Bölüm henüz yeni olduğu için ve mezun sayısı az olduğundan istihdam imkanları fazladır.

Enerji Yönetimi Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ (KONYA) 2018 İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi EnerjiYönetimi (%50 İndirimli) EA 15 218.65881
KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ (KONYA) 2018 İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi EnerjiYönetimi (%75 İndirimli) EA 10 245.38844
KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ (KONYA) 2018 İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi EnerjiYönetimi (Burslu) EA 10 288.97014
KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ (KONYA) 2018 İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi EnerjiYönetimi (Ücretli) EA 5

 

Enerji Yönetimi Bölümü Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. gülse azcı Yanıtla

    Enerji Yönetimi bölümü taban puanları ve başarı sıralamalarını yayınladığınız için teşekkürler. KTO Karatay Üniversitesinde bu bölümü okumak istiyorum. Ancak tam burslu olarak kazanmalıyım. Sizce puanları bu sene artar mı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir