El Sanatları Bölümü Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

El Sanatları Bölümü taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak El Sanatları Bölümü başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki El Sanatları Bölümü bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

El Sanatları Bölümü’nün amacı kadim sanatların yaşatılmasını sağlamak ve nesiller boyu devam edip sürmesi amacıyla gerekli araştırma ve çalışmaları yürütmektir. Bu bakımdan bölümde tarih, sanat tarihi, temel bilimler gibi dersler okutulmaktadır. Ayrıca Ankara Gazi Üniversitesi’nde yedi kişilik kontenjan ile tercih kılavuzunda bulunmaktadır.

El Sanatları Bölümü mezunları, tekniker unvanı alarak el sanatların tarihi gelişimi ve günümüz durumlarıyla ilgilenip, proje geliştirme, araştırma yapma, program hazırlama gibi faaliyetleri üstlenirler. Çeşitli sanat dallarında özgün çalışmalar yapılmasında teknik destek sağlar ve bilim ve sanat konusunda ülke adına hizmetler gerçekleştirerek kültür değerlerinin yaşatılmasını amaçlar.

El Sanatları Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ 2018 Sanat ve Tasarım Fakültesi El Sanatları SÖZ 24 278.91985
ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ 2018 Sanat ve Tasarım Fakültesi El Sanatları(M.T.O.K.) SÖZ 16 228.24520
SELÇUK ÜNİVERSİTESİ (KONYA) 2018 Sanat ve Tasarım Fakültesi El Sanatları Tasarımı veÜretimi EA 32 220.82017

 

El Sanatları Bölümü Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. abidin Yanıtla

    Meslek Lisesi mezunuyum. M.T.O.K programları tercih edince bize ek puan veriliyor mu ? El Sanatları Bölümünü tercih etmek istiyorum. Sadece Gazi Üniversitesinde mi var bu bölüm ? Taban puanları bu sene yine bu şekilde mi olur ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.