Deri Mühendisliği Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Deri Mühendisliği taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Deri Mühendisliği başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Deri Mühendisliği bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Deri Mühendisliği, Türkiye’de sadece Ege Üniversitesi’nde bulunan bir lisans programı olarak hizmet vermektedir. Deri ve liflerinin pamuk ve yün teknolojisinde olduğu gibi işlenmesinin kolaylığını sağlayacak insan gücünün yetiştirilmesini amaçlar. Teknik boyutuyla birlikte, deri işçiliğinin bilimsel bilgi ışığında işlenmesi amacıyla, gerekli olan yetişmiş insan gücünün açığının karşılanmasını güder.

Deri Mühendisliği mezunları, deri sanayilerinde özel şirketlerde mühendis olarak çalışabilirler. Ziraat Mühendisi unvanı ile mezun olurlar. Ziraat işlerinde de derilerin toplanması, tasnif edilmesi, transferi, işlenmesi, dokunması gibi aşamalarda bulunabilirler. Maaşları ortalamanın üzerindedir. İş imkanları hayvancılığın yaygın olarak yapıldığı yerlerde çeşitli kademelerde bulunabilir. Planlama ve raporlama işlemlerinin her aşamasında da bulunurlar.

Deri Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
EGE ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) 2018 Mühendislik Fakültesi Deri Mühendisliği SAY 15 248.09327

Deri Mühendisliği Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

2 yorum

  1. Doktor Yanıtla

    Bahadır kardeşim, bölüm aslında yeni değil, çok eski bir bölüm ama çok duyulmamış bir bölüm. Benim kardeşim bu bölümden mezun, o sebeple biliyorum. Türkiye’de çok popüler değil ama yurtdışında baya popüler. Kardeşim yurtdışı istemediği için Türkiye’de kaldı ama yine de çok güzel bi işe girdi, benden fazla maaş alıyor 😀 Deri sektörü hiç ölmez diyor. Umarım sana yardımcı olabilmişimdir.

  2. bahadır Yanıtla

    Ege Üniversitesi Deri Mühendisliği Bölümü benim ilk kez dikkatimi çeken bir bölüm yen açılan bölümler zamanla popülerleşiyor. Sizce bu bölüm gelecekte ne kadar ilerler ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.