Deri Konfeksiyon Bölümü Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Deri Konfeksiyon Bölümü taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Deri Konfeksiyon Bölümü başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki 2 yıllık Deri Konfeksiyon Bölümü bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Deri Konfeksiyon Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve önlisans seviyesinde öğrenim vererek YGS-4 puan türünde öğrenci kabul eden bir bölümdür. Bölümde hayvan derilerinin temizlenmesi, boyanması ve işlenmesi gibi işlemleri yürütebilecek elemanlar yetiştirilmektedir. Bölümde deri kalıp hazırlama teknikleri, boyama işlemleri, teknik çizim gibi dersler de okutulur.

Deri Konfeksiyon Bölümü mezunları deri fabrikalarında, deri üretim ve imalat alanlarında boyama, işleme, hazırlama aşamalarında gerekli insan gücünün karşılanmasında ara eleman olarak çalışma imkanı bulabilir, iş sahibi olabilirler. Maaşlar ortalama seviyededir. Kişilerden beklenen sabırlı, azimli, çalışkan, dikkatli ve titiz olmalarıdır.

Deri Konfeksiyon Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ 2018 Salihli Meslek Yüksekokulu Deri Konfeksiyon TYT 35 195.60111

Deri Konfeksiyon Bölümü Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. alperen Yanıtla

    Arkadaşlar benim YGS puanım çok düşük ancak ben üniversite okumayı hep çok hayal ettim. Bunun için illa ki bir bölüm yazacağım. Siz düşük puanlı bölümlerden Deri Konfeksiyon Bölümü dışında başka hangisini tavsiye edersiniz ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir