Çorap ve Moda Tasarımı Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Çorap ve Moda Tasarımı taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Çorap ve Moda Tasarımı başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki 2 yıllık Çorap ve Moda Tasarımı bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Çorap ve Moda Tasarımı Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve önlisans seviyesinde öğrenim vererek YGS-5 puan türünde öğrenci kabul eden bir bölümdür. Kavram Meslek Yüksekokulu’nda bulunmaktadır. Bölümde giyim tasarım alanında çorap ön plana çıkmaktadır. Bölümde temel çizim, teknik resim, tasarım alanında dersler verilmektedir.

Çorap ve Moda Tasarımı Bölümü mezunları moda ve tasarım şirketlerinde ara eleman insan gücünün gerçekleşmesinde gerekli ve yeterli bilgi, birikim ve becerilere sahip olarak çalışma imkanı bulabilir ve iş sahibi olabilirler. Maaşlar ortalama seviyededir. Kişilerden beklenen özgün, yenilikçi, bilgisayar kullanmaya uyumlu olmalarıdır.

Çorap ve Moda Tasarımı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Meslek Y.O Bölüm Puan
Türü
Kont. Yerl. En Küçük
Puan
En Büyük
Puan
İSTANBUL KAVRAM MESLEK YÜKSEKOKULU İstanbul Kavram Meslek Yüksekokulu Çorap  ve Moda Tasarımı (Tam Burslu) YGS-5 3 3 266,82308 266,82308
İSTANBUL KAVRAM MESLEK YÜKSEKOKULU İstanbul Kavram Meslek Yüksekokulu Çorap  ve Moda Tasarımı (%50 Burslu) YGS-5 27 8 YOK YOK

Çorap ve Moda Tasarımı Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. duru Yanıtla

    Arkadaşlar 2 yıllık bölümleri araştırırken Çorap ve Moda Tasarımı Bölümünü gördüm. Bu bölümü okuyan arkadaşlarım var mı ? Çok merak ettim bu bölümün içeriğini ve mezun olduktan sonra nasıl iş bulduklarını bana eften püften bir bölüm gibi geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir