Cevher Hazırlama Mühendisliği Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Cevher Hazırlama Mühendisliği taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Cevher Hazırlama Mühendisliği başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Cevher Hazırlama Mühendisliği bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Cevher Hazırlama Mühendisliği, Maden Mühendisliği ve Metalürji alanlarının içinden doğmuş bir lisans bölümüdür. Cevherler, doğal kaynaklar olarak elde edilen kıymetli minarel ve madenlerin işletilebilmesi için hazır duruma getirilmesindeki aşamaların ve araştırmaların konusu olarak mühendisliğin ilgi alanına girerek, mühendislik hizmetleri gerektirmektedir.

İş tanımı bu alanda ortaya çıkarak, maden çalışmalarında elde edilen kaynakların işlenir hale gelmesinde cevher hazırlama mühendisleri rol oynar. Bu bakımdan iş imkanları maden alanlarında ve maden işletmeciliği alanlarında bulunmaktadır. İnsan gücünün, yetişmiş niteliklerine ihtiyacın karşılanması bu bakımdan bölümün önemini ortaya koymaktadır.

Cevher Hazırlama Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 2018 Maden Fakültesi Cevher Hazırlama Mühendisliği SAY 60 297.79738

Cevher Hazırlama Mühendisliği Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. necdet Yanıtla

    Çok ilginç ve etkileyici bölümlerden birinin Cevher Hazırlama Mühendisliği olduğunu düşünüyorum. Yalnızca İstanbul Teknik Üniversitesinde bu bölümün olması da ayrıca güzel hem mezun az olur hem de eğitim kalitesini beğeniyorum. Ama taban puanı ve başarı sıralaması biraz yüksek ..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir