Çerkez Dili ve Edebiyatı Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Çerkez Dili ve Edebiyatı taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Çerkez Dili ve Edebiyatı başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Çerkez Dili ve Edebiyatı bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Çerkez Dili ve Edebiyatı, Sosyal Bilimler puan türünden öğrenci kabul eden bir bölüm olarak dört yıllık bir lisans programıdır. Çerkez dili ve edebiyatı yanında tarih, kültür, coğrafya bilgilerinin kazanımlarını da amaçlayan, ileri derecede okuma, yazma, anlama ve kültür unsurlarını tanıma, tanıtma, sunma, araştırma, raporlama hizmetlerinin sağlanmasında gerekli donanımları kazandırır.

Çerkez Dili ve Edebiyatı mezunları öğretmen olarak çalışabilirler. Kamu kurum ve kuruluşlarında memur olarak çalışabilirler. Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde kültür ve turizm hizmetlerinde bulunabilirler. Rehberlik ve mütercimlik yapabilirler. Lisansüstü ve doktora öğrenimleriyle birlikte akademik çalışmalar sürdürebilirler. Çalıştığı kurum ve kuruluşlara göre maaşı değişmektedir. Bununla beraber ilgi alanlarına göre editörlük de yapabilirler.

Çerkez Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ 2018 Fen-Edebiyat Fakültesi Çerkez Dili ve Edebiyatı SÖZ 30 247.34268
ERCİYES ÜNİVERSİTESİ (KAYSERİ) 2018 Edebiyat Fakültesi Çerkez Dili ve Edebiyatı SÖZ 30 248.49290

Çerkez Dili ve Edebiyatı Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. yeşim Yanıtla

    Çerkez Dili ve Edebiyatı bölümü sadece Düzce Üniversitesinde mi var ? Taban puanını inceledim ve bir hayli yüksek buldum. Sizce bu puanı alırsam Çerkez Dili ve Edebiyatı okumak mantıklı mı ? Ben üniversitede hoca olarak kalmak istiyorum. Hayallerime kavuşurum umarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir