Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki 2 yıllık Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve önlisans seviyesinde öğrenim vererek YGS-6 puan türünde öğrenci kabul eden bir bölümdür. Bu bölümde çay üretimi ile ilgili gerekli teknik desteğin sağlanmasında, taşıma, pazarlama, saklama, depolama gibi alanlarda çalışacak gerekli bilgi, birikim ve beceriye sahip bireyler yetiştirilir. Bölüm, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde vardır.

Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi Bölümü mezunları, çay üretici firma ve fabrikaların bünyelerinde gerekli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak çalışma imkanı bulabilir, iş sahibi olabilirler. Maaşlar ortalama seviyededir. Kişilerden beklenen çay tarımı ile iğli gerekli yeterliliklere sahip olmaları, sabırlı, azimli ve özverili çalışmalarıdır.

Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ (RİZE) 2018 Pazar Meslek Yüksekokulu Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi TYT 60 214.83994

Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. ebubekir Yanıtla

    Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi bize çok yakın bir üniversite. Ailem 2 yıllık bir bölüm için uzağa gitmemi istemiyor. Bende Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi iki yıllık programlarına bakınca Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi Bölümünün bizim coğrafi şartlarımıza ve sanayi dallarına uygun bölüm olduğunu kolay iş bulacağımı düşündüm. Siz ne dersiniz bu bölüm için ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir