Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri

Puan Türü: TM-1

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Uzman

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek alanında yetişmiş insan gücünün karşılanmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olan kişilerin istihdam edilmesidir.

Çalışma Alanları:

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri programından mezun olanlar kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurumlarında ekonomi ve endüstri ilişkilerinin yönetilmesinde, planlanmasında, gerçekleştirilmesinde önemli bir rol oynayarak iş sahibi olabilirler.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri programında okutulan dersler, ekonomi, işletme, istatistik, matematik, temel hukuk kavramları, sosyal bilimler, ekonomi bilimleri, halkla ilişkiler alanında ağırlıklı olarak teorik bir şekilde verilmektedir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, meslek olarak icra edilmesinde ekonomik, ticari, sosyal ve siyasal katkılar oluşturarak kalkınma ekonomisinde ve yatırım alanlarında önemli gelişmeler yaşanması için insan gücü ihtiyacının karşılanmasında rol oynadığından gelecek vaat eden mesleklerden biridir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Mesleğin gerektirdiği özellikler bakımından kişilerin, sabırlı, dikkatli, araştırmacı, meraklı, teknik beceriye sahip, analitik düşünce yetisine sahip, takım çalışmasına uyumlu, ekonomi ve endüstri ilişkilerine meraklı, kurumsal ve bireysel çalışma alanlarının farkında olması gerekmektedir.

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü dersleri nelerdir, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü puan türü ve özellikleri, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü geleceği iş bulma durumu Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü tercih edilir mi ve Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir