Bütün öğrenciler ilköğretimde sanat ve müzik dersleri almalıdır. Buna katılıyor musunuz? Konulu Münazara Örneği

Bütün öğrenciler ilköğretimde sanat ve müzik dersleri almalıdır. Buna katılıyor musunuz? konulu münazara örneği ile sizler de, Bütün öğrenciler ilköğretimde sanat ve müzik dersleri almalıdır. Buna katılıyor musunuz? hakkında münazara çalışması yapabilirsiniz.

Münazara

Evet Tarafı

Sanat ve müzik derslerinin öğrenciler için önemli olduğu söylenebilir. Bunlar öğrencilerin kreatifliğini geliştirmelerine yardımcı olabilir. Sanat ve müzik dersleri çocukların hayal güçlerini ve düşünme yeteneklerini geliştirmede önemli bir rol oynayabilir. Böylece öğrenciler daha yüksek akademik başarıya sahip olabilirler. Ayrıca, bu dersler öğrencilerin sosyalleşmesini ve arkadaşlık ilişkilerini geliştirmelerine yardımcı olur.

Hayır Tarafı

Sanat ve müzik derslerinin her öğrenci için zorunlu olmasının doğru olmadığını düşünüyoruz. Bazı öğrenciler bu tür dersleri sevmiyor olabilir; bu nedenle, öğrencileri zorla bu derslere sokmak, onların ilgilerini kaybetmelerine neden olabilir. Ayrıca, bu dersler öğrencilerin diğer dersleriyle eşit zaman ayırmasını engelleyebilir. Öğrencilerin diğer derslerde daha iyi başarı elde etmeleri ve yeteneklerini daha iyi geliştirmeleri için, öğrencilerin diğer dersleriyle daha fazla zaman harcamaları gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir