Boya Teknolojisi Bölümü Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Boya Teknolojisi Bölümü taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Boya Teknolojisi Bölümü başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Boya Teknolojisi Bölümü bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Boya Teknolojisi Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve önlisans seviyesinde öğrenim vererek YGS-2 puan türünde öğrenci kabul eden bir bölümdür. Bölümde renk bilgisi, kalite kontrol yöntemleri, fizik, kimya, matematik, istatistik dersleri verilir. Bölümde amaç boya sanayinde mühendislik alanında yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip ara eleman yetiştirmektir. Kocaeli Üniversitesi’nde bölüm bulunmaktadır.

Boya Teknolojisi Bölümü mezunları Boya Teknikeri unvanı alarak boya sanayiinin gerekli olduğu her alanda özellikle araçların üretiminde mühendislik hizmetlerine yardımcı ara eleman olarak çalışma imkanı bulabilir ve iş sahibi olabilirler. Maaşlar ortalama seviyededir. Kişilerden beklenen sabırlı, azimli, dikkatli ve titiz çalışmalarıdır.

Boya Teknolojisi Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Fakülte/Meslek Yüksek Okulu Bölüm Puan Türü 2017 Puan Türü 2018 Genel Kont. Genel Yerl. En Küçük Puan En Büyük Puan
KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ Hereke Ömer İsmet Uzunyol Meslek Yüksekokulu Boya Teknolojisi YGS-2 TYT 25 3 177,60202 211,58347

Boya Teknolojisi Bölümü Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. azat Yanıtla

    İki yıllık programlardan biri ancak gelebilir puanıma. Bunun için bölümleri araştırırken Boya Teknolojisi Bölümünü gördüm. İnşaat sektörü de sonu olmayan bir sektör olduğu için sizce de Boya Teknoloji Bölümü tercih ederek mantıklı bir çıkarım yapmış mıyım ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir