Boşnak Dili ve Edebiyatı Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Boşnak Dili ve Edebiyatı taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Boşnak Dili ve Edebiyatı başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Boşnak Dili ve Edebiyatı bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Boşnak Dili ve Edebiyatı, 4 yıllık lisans eğitimi veren bir programdır. Okuyan öğrencilerin Boşnak Tarihi, Boşnak Kültürü, Boşnak Hayatı, Boşnak Coğrafyası, Boşnak Dili, Boşnak Sanatı, Boşnak Edebiyatı alanlarında donanımlı ve birikimli olması sağlanır. Öğrenciler bütün bu birikimleri edinerek mezun olurlar. Boşnak dilini ileri düşeyde okuma, anlama, dinleme, kavrama, yazma aşamalarından geçerek yeterlilik için lisans alırlar.

Boşnak Dili ve Edebiyatı mezunları, dil, tarih, kültür ve coğrafya çalışmalarında, araştırmalarında görev alabilirler. Basım ve yayım işlerinde, neşriyatta görev alabilirler. Devlet kurumlarında memur olarak atanabilirler. Boşnak Dili ve Edebiyatı, Bosna Hersek coğrafyası ve kültürü ile Türkiye’nin yakın temas halinde olmasını ve ilişkilerin kuvvetlenmesini sağlar. Lisans sahipleri, metin üzerinde tetkikat, tahsis, tahkim ve tahkik yapma yeterliliğine de sahiptir.

Boşnak Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
TRAKYA ÜNİVERSİTESİ (EDİRNE) 2018 Edebiyat Fakültesi Boşnak Dili ve Edebiyatı DİL 30 226.54005

Boşnak Dili ve Edebiyatı Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. sabiha Yanıtla

    Trakya Üniversitesinde Boşnak Dili ve Edebiyatı bölümü okumak istiyorum. YGS puanım 218.745 civarında. Cuma Günü LYS-5 sınavına gireceğim çok çalıştım inşallah iyi geçer de bende istediğim bölümü okuyabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir