Bilim Tarihi Bölümü Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Bilim Tarihi Bölümü taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Bilim Tarihi Bölümü başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Bilim Tarihi Bölümü bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Bilim Tarihi Bölümü, eşit ağırlık puan ortalaması ile öğrenci alınımında bulunan ve dört yıl lisans öğrenimi veren bir bölümdür. Bilim ile yakından ilgilenen kişilerin tercih ettiği bir bölüm olarak bilim tarihi hakkında yapılan araştırmalar, çalışmalar, incelemeler doğrultusunda bilimsel gerçeklerin ve bilim insanların tarihi serüvenini ortaya çıkarma amacıyla hizmetler yapan kişilerin mezun olduğu bölümdür.

Mezunlar, akademik çalışmalar yaparak ve dil eğitimi alarak da öğrenim bölümlerinde görev alabilirler. Bilim Tarihçisi unvanı alan kişiler kamu kurum ve kuruluşlarda merkezi sınavların sonuçları doğrultusunda memur olarak görev yapabilirler, öğretmenlik yapabilirler. Bilimsel araştırmalarda yönetici, uzman, koordinatör, yapımcı, uygulayıcı olarak da çalışabilirler. Bilimi sevmek, objektif olmak, çalışkan olmak, sabırlı olmak, cesur olmak istenilen ve aranılan özelliklerdir.

Bilim Tarihi Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
FATİH SULTAN MEHMET VAKIF ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) 2018 Edebiyat Fakültesi Bilim Tarihi (Burslu) EA 20 236.68040
İSTANBUL MEDENİYET ÜNİVERSİTESİ 2018 Edebiyat Fakültesi Bilim Tarihi EA 40 230.15772
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ 2018 Edebiyat Fakültesi Bilim Tarihi EA 80 234.65887

Bilim Tarihi Bölümü Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. nevin Yanıtla

    İstanbul Üniversitesi; Bilim Tarihi Bölümü akademik kadrosu ve üniversitenin kalitesi için tercih ettiğim bir bölüm… Bu üniversite öğrencileri arkadaşlar yorum bekliyorum bölüm tercihim nasıl sizce ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.