Beton Teknolojisi Bölümü Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Beton Teknolojisi Bölümü taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Beton Teknolojisi Bölümü başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Beton Teknolojisi Bölümü bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Beton Teknolojisi Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve önlisans seviyesinde öğrenim vererek YGS-1 puan türünde öğrenci kabul eden bir bölümdür. Kastamonu ve Atatürk Üniversiteleri’nde bulunmaktadır. İnşaat sanayinin beton üzerine yapılan çalışmalarında gerekli teknik desteği sağlayacak ara eleman yetiştirilir. Bölümde kimya, matematik ağırlıklı dersler vardır.

Beton Teknolojisi Bölümü mezunları, inşaat endüstrisinde inşaat şirketlerinde, beton üretim ve aktarım alanlarında gerekli yeterliliğe sahip olarak ara eleman olacak şekilde iş sahibi olabilirler. Beton üretim aşamalarında teknik destek sağlayabilirler. Maaşları ortalama seviyededir. Kişilerden beklenen inşaat alanında üretime, kimyaya ve matematiğe meraklı olmalarıdır.

Beton Teknolojisi Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Fakülte/Meslek Yüksek Okulu Bölüm Puan Türü 2017 Puan Türü 2018 Genel Kont. Genel Yerl. En Küçük Puan En Büyük Puan
KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ Meslek Yüksekokulu Beton Teknolojisi YGS-1 TYT 25 2 187,08615 233,07518
KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ Meslek Yüksekokulu Beton Teknolojisi (KKTC Uyruklu) YGS-1 TYT 1 0

 

Beton Teknolojisi Bölümü Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. faruk Yanıtla

    Merhaba ben İnşaat Mühendisliği okumayı çok istiyordum ancak puanlarım düşük gelecek diye tahmin ediyorum bunun için ikinci olarak aklımda Beton Teknoloji bölümü var sanırım bu bölümü yazacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir