Bazıları dünyaya insanlar tarafından zarar verildiğini düşünüyorlar. Buna katılıyor musunuz? Konulu Münazara Örneği

Bazıları dünyaya insanlar tarafından zarar verildiğini düşünüyorlar. Buna katılıyor musunuz? konulu münazara örneği ile sizler de, Bazıları dünyaya insanlar tarafından zarar verildiğini düşünüyorlar. Buna katılıyor musunuz? hakkında münazara çalışması yapabilirsiniz.

Konuşmacı 1: Dünyaya insanlar tarafından zarar verildiğini düşünüyorum. İnsanların, doğal kaynakları ve çevreyi kirletmeleri, bitki ve hayvan türlerini tüketmeleri ve çevresel etkileri azaltmak için yapmamız gerekenleri yapmamamız, dünyayı etkileyen çok sayıda zararı ortaya çıkardı.

Konuşmacı 2: Dünyaya insanlar tarafından zarar verildiğini kabul ediyorum, ancak bunun sadece bizim suçumuz olduğunu düşünmüyorum. Çevresel etkilerin birçok faktörden kaynaklandığını düşünüyorum; bu, hava, su ve toprak kirleticileri arasında arıtma tesislerinden endüstriyel atık ve çevresel kirlenmeye kadar çok sayıda faktörü kapsıyor.

Konuşmacı 1: Anlaşılan, biz insanların dünyaya zarar verdiğine katılıyorsunuz. Ancak, bu zararın kaynaklandığı diğer faktörleri de dikkate almamız gerektiğini söylüyorsunuz. Doğru, çok sayıda faktörden kaynaklanan çevresel etkiler mevcut. Ancak, insanların çevreyi kirletmesi, bitki ve hayvan türlerini tüketmesi ve çevresel etkileri azaltmak için yapmamız gerekenleri yapmamamız, çevresel etkileri olumsuz yönde etkileyen en önemli faktörlerden biri.

Konuşmacı 2: Evet, bu konuda katılıyorum. İnsanların doğal kaynakları ve çevreyi kirletmesi, bitki ve hayvan türlerini tüketmesi ve çevresel etkileri azaltmak için yapmamız gerekenleri yapmamamız, dünyaya zarar vermesinin temel nedenlerinden biri. Ancak, diğer çevresel etkilere de dikkat edilmeli ve ekonomik, sosyal ve çevresel etkileri azaltmak için çözümler bulunmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir