Bazıları bir işi yaparken veya yaptırırken acele eder bazıları da işi ağırdan alır. Siz hangisine katılıyorsunuz? Konulu Münazara Örneği

Bazıları bir işi yaparken veya yaptırırken acele eder bazıları da işi ağırdan alır. Siz hangisine katılıyorsunuz? konulu münazara örneği ile sizler de, Bazıları bir işi yaparken veya yaptırırken acele eder bazıları da işi ağırdan alır. Siz hangisine katılıyorsunuz? hakkında münazara çalışması yapabilirsiniz.

Münazara:

Taraflar:

  • Aceleci Taraf
  • Ağır Alan Taraf

Aceleci Taraf:
Bir işi hızlıca çözmek veya hızla bitirmek çoğu zaman işin kalitesini artırır. İşi beklemek, süreci uzatmak ya da acele etmemek, işin kalitesini ve verimliliğini olumsuz etkileyebilir. Ayrıca, acele etmek, işin gecikmesinden kaynaklanan sorunları da önleyebilir.

Ağır Alan Taraf:
Bir işi hızlıca bitirmek veya çözmek, dikkatli ve düşünceli olmaktan ödün vermek anlamına gelebilir. Hızlı bir şekilde bir işi bitirmek, verimlilik artıyor olsa da, hata oranı da artabilir. İşi ağırdan almak, işi daha dikkatli bir şekilde tamamlamak için daha fazla zaman ve çaba harcayabilir fakat sonuç bir çok hata ve sorundan kaynaklanabilecek riskleri minimize eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir