Basın ve Yayın Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Basın ve Yayın Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Basın ve Yayın Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Basın ve Yayın Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Basın ve Yayın Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Basın ve Yayın

Puan Türü: TS-1

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Uzman

Basın ve Yayın Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek basın ve yayın alanında yetişmiş insan gücünün karşılanmasında önemli bir rol oynamaktadır. Basın ve Yayın Bölümü, üniversitelerde önemli programlardan biri olarak değerlendirilmektedir.

Çalışma Alanları:

Basın ve Yayın Bölümü mezunları, kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurumlarında medya ve reklam ajanslarında çalışma imkanı bularak iş sahibi olabilirler. Televizyon, internet, gazete, dergi alanlarında gerekli yayın hizmetlerinin gerçekleşmesinde yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak hizmet ederler.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Basın ve Yayın Bölümü’nde okutulan dersler, sosyal bilimler, teknik dersler, alan dersleri ve üniversite ortak dersleridir. İletişim bilimleri, psikoloji, mantık, felsefe, sosyoloji alanında dersler okutulmaktadır. Basın ve yayın alanında teknik dersler okutulmaktadır. Fakültelerde ajans bulunabilir. Staj imkanı vardır. Bitirme tezi de bulunur.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Basın ve Yayın hiçbir zaman eskimeyen bir bölüm olarak daima revaçtadır. Maaşlar bakımından vasat olsa da basın ve yayın ihtiyacı haberleşme ağlarının gelişmesi ve genişlemesiyle mesleğin gelecekteki on yılı parlak görülmektedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Mesleğin gerektirdiği özellikler, kişilerin araştırmacı, meraklı, sağduyulu, hakkaniyetli, alanda çalışmayı seven, ağır şartlara katlanabilen, takım çalışmasına uyumlu, sosyal ilişkileri kuvvetli kişiler olmalarıdır.

Basın ve Yayın Bölümü dersleri nelerdir, Basın ve Yayın Bölümü puan türü ve özellikleri, Basın ve Yayın Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Basın ve Yayın Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Basın ve Yayın Bölümü geleceği iş bulma durumu Basın ve Yayın Bölümü tercih edilir mi ve Basın ve Yayın Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Basın ve Yayın Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir