Bağcılık Bölümü Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Bağcılık Bölümü taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Bağcılık Bölümü başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Bağcılık Bölümü bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Bağcılık Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve önlisans seviyesinde öğrenim vererek YGS-6 puan türünde öğrenci kabul eden bir bölümdür. Bölümde botanik ve biyoloji alanında dersler okutulmaktadır. Bağcılık ile ilgili temel ve teknik bilgiler içeren dersler okutulmaktadır. Bölümün amacı bağcılık alanında gerekli insan gücünün karşılanmasıdır.

Bağcılık Bölümü mezunları, orman işleri genel müdürlüğü, köy işleri genel müdürlüğü, tarım işleri genel müdürlüğü, bağcılık alanları, çiftlikler gibi yerlerde çalışabilir, iş imkanlarına sahip olabilirler. Maaşlar iş yükü ve çalışma hacmine göre değişir. Kişilerden beklenen tarıma ve doğaya ilgi duymalarıdır.

Bağcılık Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ 2018 Alaşehir Meslek Yüksekokulu Bağcılık TYT 20 186.05035

Bağcılık Bölümü Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. sedat Yanıtla

    Bağcılık bölümü iş sahaları nereler bilgisi olan var mı ? Celal Bayar Üniversitesinde olduğunu öğrendim sayenizde ancak taban puanı ve başarı sıralaması yazılmamış. Bu konuda da bilgi verir misiniz ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir