Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi 1921 yılında kurulmuştur. Bünyesinde fakülteler toplayarak üniversite statüsüne kavuşmuştur. Pedagojik formasyon dahilinde öğretmenlik eğitim programlarından oluşan akademik birimleri mevcuttur. Azerbaycan’da Pedagoji ve Psikoloji Fakültesi akademik birimine sahip bu anlamda bir üniversite olarak öğretmen yetiştirmektedir.

Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi’nde Pedagoji ve Psikoloji Fakültesi’nde Sınıf Öğretmenliği, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, İşitme Engelliler Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği bölümleriyle YÖK’ün yayınladığı tercih kılavuzunda bulunmaktadır. Okul Öncesi ve Sınıf Öğretmenliği bölümleri ücretlidir. Diğer bölümler ise normal harç seviyesinde döviz yollu ödemeyle öğrenim hizmeti vermektedir. Sosyal ve kültürel hizmetler üniversitenin misyonu ve vizyonu itibariyle öğrencilerin kendilerini gerçekleştirmelerini sağlar.

Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
AZERBAYCAN DEVLET PEDAGOJİ ÜNİVERSİTESİ (BAKÜ-AZERBAYCAN) 2018 Okul ÖncesiEğitim, Psikolojik Danışmanlık ve İşitme Engelliler Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği (Ücretli) SÖZ 10
AZERBAYCAN DEVLET PEDAGOJİ ÜNİVERSİTESİ (BAKÜ-AZERBAYCAN) 2018 Okul ÖncesiEğitim, Psikolojik Danışmanlık ve İşitme Engelliler Fakültesi Psikolojik Danışmanlık veRehberlik Öğretmenliği (Ücretli) EA 10 274.65950
AZERBAYCAN DEVLET PEDAGOJİ ÜNİVERSİTESİ (BAKÜ-AZERBAYCAN) 2018 Sınıf EğitimiFakültesi Sınıf Öğretmenliği (Ücretli) EA 10

Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. melek güldür Yanıtla

    Azerbaycan Pedagoji Üniversitesi hakkında bilgisi olan arkadaşlar var mı aramızda ? YGS puanlarım pek iyi değil. Bu nedenle özel üniversiteler araştırmaya başladık. Azerbaycan Pedagoji Üniversitesinin adını duyduk. Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümünü istiyorum. Puanlar yükselmezse 205.873 puanım var bu bölümü tercih edeceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir