2 ve 4 Yıllık Bölümler ile Üniversite Başarı Sıralamaları Taban Puanları

Üniversite Taban Puanları ile Üniversite bölümleri başarı sıralamaları tanıtımları ile birlikte başarı sıralaması net sitemizde. YKS sınavları sonrası açıklanan YKS (TYT AYT) yerleştirme puanları ile birlikte üniversite tercihleri döneminde siz değerli üniversite adayları için son güncel bilgileri sayfamızda derledik. Üniversite adaylarının rehber sitesi basarisiralamasi.net ile üniversite yolunda gerekli tüm detayları bulabileceksiniz.

Sade ve ulaşılabilir menüsü ile kolaylıkla 2 yıllık bölümler, 4 yıllık bölümler ve üniversite taban puanları ile bunlara ait başarı sıralamaları ÖSYM verileri ile sürekli değişen güncel bilgileri temin edeceksiniz. Üniversite tercih döneminde, bölümünüze karar vermeden mutlaka üniversite puanları 2018 ve üniversite başarı sıralamaları ile bunlara ait yorumlara bakmanız sizi daha doğru sonuca götürecektir.

Hangi bölüm için kaç puan gerekir, üniversite bölümleri nelerdir, geleceği parlak olan veya ataması kolay olan bölümler hangileri, üniversite tercihi yaparken nelere dikkat etmek gerekiyor? Hepsi ve daha fazlası başarı sıralaması sayfamızda bulabilirsiniz.

▶ 4 Yıllık Bölümler Başarı Sıralamaları TIKLA

 

▶ 2 Yıllık Bölümler Başarı Sıralamaları TIKLA

 

▶ Üniversite Başarı Sıralamaları TIKLA

 

24 yorum

 1. merve deniz Yanıtla

  önünüzde iki seçenek var. ya iş olanakları geleceği olan bölümü seçmek için istemediğim şehirlere gideceğim ya da daha alt bölümlere yönelip hayalini kurduğum üniversitede okuyacağım. Siz olsaydınız ne yapardınız arkadaşlar ikilemde kaldım? 🙁

 2. hakan ayan Yanıtla

  arkadaşlar denemede aldığınız puanın aynısını yks de alacaksınız diye kural yok, sınavın atmosferi çok daha farklı. soruların zorluğuna göre daha az nete daha çok puan gelebilir. onun için sonuçları görmeden bölüm ya da üniversite düşünme üzerine kafa yormayın derim.

 3. Rabiya Yanıtla

  Herkese hayırlı akşamlar diliyorum
  Dershane de girdiğim denemelerden ortalama 200-214 arası alıyorum ™
  Sozel-sayisal-eşit ağırlık
  Onerebileceginiz bölüm var mi?
  Bir de duydum ki normal sınavdan dershanede kine göre daha yüksek aliyormusuz doğru mu?
  Teşekkür ederim

 4. sema tekin Yanıtla

  arkadaşlar bölüm seçerken neyi düşünüyorsunuz hoşunuza gitmesi mi önemli yani eğlenceli vs olması yoksa ataması iş alanı olması mı önemli? Yani sırf iş garantisi var diye hayalini kurduğum bir bölümü okumamdan vazgeçiriliyorum. 🙁 yorumlarınızı alabilir miyim?

  • burak yılmaz Yanıtla

   bence ne istiyorsan onu seç , ileride istemediğin bi mesleği yaparken bulabilirsin kendini

 5. Anonim Yanıtla

  BU YIL LYS TERCİHLERİ BENCE 2017 YILI SINAV İSTATİSTİĞİNE GÖRE GEÇEN SENEYE GÖRE BAŞARI SIRASI ÖNE ÇIKACAK. PUAN İKİNCİ SIRADA KALACAK. TERCİH YAPARKEN BAŞARI SIRASININ 5 İLA 7 BİN ARASI ÖNCESİNDE OLAN YERLERİ İLK 3’E YAZIN. BU SENE BARAJLARA TAKILANLAR DAHA ÇOK OLMUŞ…. YANİ İŞİN GERÇEĞİ BAŞARILI OLANLARA FIRSAT DAHA FAZLA DOĞMUŞ TABİİ Kİ ÖZEL LİSELERDEKİ ŞİŞİRME PUANLAR VE HAKSIZ UYGULAMA HARİÇ. BU SEBEP İLE BİR ÇOK GENCİN HAKKI YENMİŞTİR. AMA MEB UYUMAYADA DEVAM ETMİŞTİR.

 6. sema gül Yanıtla

  Ya ben izmirliyim. puanım biraz kötü ama doğuda felan öğretmenlik geliyor. ama açıkçası çekiniyorum biraz oralardan. acaba doğuya öğretmenlik mi seçsem yoksa egede bölüm mü? öğretmenlik istiyorum ama 🙁

  • PC'ci Yanıtla

   Bir şehirde denizin olmaması çok büyük eksi değilse senin için (İzmirli olduğundan) doğuda hemen hemen bütün illeri yazabilirsin derim. 2 üniversite okumuş ve bir çok ilde yaşamış biri olarak söylüyorum bunu. Fakültelere ve şehir merkezine yakınlıklarına bak yeter.

 7. yusuf Yanıtla

  2017 ygs lys bizi mahvetti resmen , inşallah değer de yerleşiriz. yoksa merhaba 2018 diyeceğim. ek yerleştirme dahil şansımı zorlayacağım.

 8. meltem Yanıtla

  arkadaşlar bu yıl puanlarda düşme olur mu ya hedefimden 15 puan kadar uzaktayım 🙁 lys istediğimn gibi geçmedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir