Yönetim Bilimleri Programları Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Yönetim Bilimleri Programları Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Yönetim Bilimleri Programları Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Yönetim Bilimleri Programları Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Yönetim Bilimleri Programları Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Yönetim Bilimleri Programları

Puan Türü: TM-1

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Uzman

Yönetim Bilimleri Programları Bölümü, Sabancı Üniversitesi’nin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün karşılanmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı yetişmiş insanların istihdam edilmesine imkan oluşturmaktır.

Çalışma Alanları:

Yönetim Bilimleri Programları Bölümü mezunlarının kamu kurum ve kuruluşlarında ya da özel sektör kurum ve kuruluşlarında yönetim planlama ve düzenleme alanlarında bilgisayar destekli olarak yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak görev alıp çalışma imkanı bularak iş sahibi olabilirler. Maaşlar iş yükü ve çalışma hacmine göre değişmektedir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Yönetim Bilimleri Programları Bölümü’nde temel bilimler ve bilgisayar bilimleri alanında dersler teorik ve uygulamaları olarak verilmektedir. Matematik, istatistik, fizik, bilgisayar teknolojileri, yönetim ve planlama alanlarında dersler verilmektedir. Bölümde staj imkanı da bulunmaktadır. Yabancı dil eğitimi de verilmektedir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Yönetim Bilimleri Programları, mesleki olarak kamu kurum ve kuruluşlarının ya da özel sektör kurum ve kuruluşlarının gelişmesinde ve büyümesinde önemli bir yere sahiptir. Gelecek on yıl içinde de sektörel yatırımların gerçekleşmesinin ardından daha önemli bir konuma gelmesi beklenmektedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Yönetim Bilimleri Programları Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, araştırmacı olmaları, sabırlı ve dikkatli olmaları, planlı ve düzenli olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları şeklinde sıralanabilir.

Yönetim Bilimleri Programları Bölümü dersleri nelerdir, Yönetim Bilimleri Programları Bölümü puan türü ve özellikleri, Yönetim Bilimleri Programları Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Yönetim Bilimleri Programları Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Yönetim Bilimleri Programları Bölümü geleceği iş bulma durumu Yönetim Bilimleri Programları Bölümü tercih edilir mi ve Yönetim Bilimleri Programları Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Yönetim Bilimleri Programları Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.