Uçak Elektrik Elektronik Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Uçak Elektrik Elektronik Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Uçak Elektrik Elektronik Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Uçak Elektrik Elektronik Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Uçak Elektrik Elektronik Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Uçak Elektrik Elektronik

Puan Türü: MF-4

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Teknisyen / Uzman

Uçak Elektrik Elektronik Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün karşılanmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı alanında uzman kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Uçak Elektrik Elektronik Bölümü mezunlarının uçak imalatında elektrik ve elektronik aksamların yapım, bakım ve onarımında yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak gerekli teknik hizmetin sağlanmasında görev alıp çalışma imkanı bularak iş sahibi olmaları mümkündür. Maaşlar ortalama seviyededir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Uçak Elektrik Elektronik Bölümü’nde temel bilimler ve teknik bilimler alanında teorik ve uygulamalı dersler verilmektedir. Fizik, Elektrik Sistemleri, Elektrik Devreleri, Elektronik alanında dersler ağırlıklı olarak teorik ve uygulamalı şekilde laboratuar alanlarında verilmektedir. Bölümde staj imkanı mevcuttur.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Uçak Elektrik Elektronik, mesleki olarak uçak imalatı, montajı, servis bakımı alanında elektrik ve elektronik aksamlar bakımından önemli bir hizmet alanının karşılanmasında etkili olmaktadır. Gelecek on yıl içinde de bu alanda yapılan yatırımlar sayesinde daha da gelişmesi beklenmektedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Uçak Elektrik Elektronik Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, teknik bilgi ve beceriye sahip olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları, fizik alanında ilgili olmaları, sabırlı ve dikkatli olmaları, düzenli ve planlı olmaları şeklinde sıralanabilir.

Uçak Elektrik Elektronik Bölümü dersleri nelerdir, Uçak Elektrik Elektronik Bölümü puan türü ve özellikleri, Uçak Elektrik Elektronik Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Uçak Elektrik Elektronik Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Uçak Elektrik Elektronik Bölümü geleceği iş bulma durumu Uçak Elektrik Elektronik Bölümü tercih edilir mi ve Uçak Elektrik Elektronik Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Uçak Elektrik Elektronik Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.