Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği

Puan Türü: TM-1

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: İşletmeci ve Turizm Rehberi

Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün karşılanmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı alanında uzman kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Bölümü mezunlarının, kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurum ve kuruluşlarında seyahat işletmeciliğinde planlama ve düzenleme faaliyetlerinde, turizm ve rehberlik hizmetlerinde organizasyon faaliyetlerinde çalışma imkanı bularak iş sahibi olmaları mümkündür. Maaşlar ortalama seviyededir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Bölümü’nde okutulan dersler, temel hukuk kavramları, işletmecilik, halkla ilişkiler, reklam ve tanıtım, kurumsal ticaret, kurumsal yapı sistemleri alanında verilen teorik derslerdir. Bölümde staj imkanı bulunabilir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği, seyahat faaliyetlerinin ve turizm etkinliklerinin gerçekleşmesinde önemli bir ihtiyacın giderilmesinde ve açığın kapatılmasında hizmet veren bir meslek alanıdır. Ülkemizde ulaşım faaliyetlerinin gelişmesi amacıyla gelecek on yıl içinde de farklı bir büyüme ve gelişme göstermesi beklenmektedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, planlı olmaları, düzenli olmaları, sabırlı ve dikkatli olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları, alanında bilgili ve ilgili olmaları şeklinde sıralanabilir.

Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Bölümü dersleri nelerdir, Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Bölümü puan türü ve özellikleri, Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Bölümü geleceği iş bulma durumu Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Bölümü tercih edilir mi ve Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.