Seyahat İşletmeciliği Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Seyahat İşletmeciliği Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Seyahat İşletmeciliği Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Seyahat İşletmeciliği Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Seyahat İşletmeciliği Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Seyahat İşletmeciliği

Puan Türü: TM-1

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: İşletmeci

Seyahat İşletmeciliği bölümü, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün oluşmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı alanında uzman kişilerin istihdam edilmesinde imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Seyahat İşletmeciliği Bölümü mezunları, seyahat şirketlerinde yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak planlama ve düzenleme aşamalarında, seyahat hizmetlerinin gerçekleşmesinde gerekli desteğin sağlanmasında görev alarak çalışma imkanı bulup iş sahibi olabilirler. Maaşlar iş yükü ve çalışma hacmine göre değişmektedir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Seyahat İşletmeciliği Bölümü’nde kültür, sanat, işletmecilik, planlama, yönetim faaliyetleri, işlete yönetimi, işletme esasları, temel hukuk kavramları gibi dersler verilmektedir. Ayrıca halkla ilişkiler, tanıtım ve reklam alanında da dersler teorik olarak verilmektedir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Seyahat İşletmeciliği, turizm alanlarına ulaşımı en kolay şekilde sağlanması, ulusal ve uluslararası seyahatlerin gerçekleşmesi alanında deniz, hava ve kara yolunda hizmet vermektedir. Gelecek on yıl içinde de işletmecilik alanında medya ve tanıtım aşamalarında daha fazla gelişmelerin yaşanacağı düşünülmektedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Seyahat İşletmeciliği Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, düzenli olmaları, planlı olmaları, halkla ilişkilerinin iyi olması, sosyal ilişkilerinin iyi olması, takım çalışmasına uyumlu olmaları, kriz anlarını yönetebilmeleri şeklinde sıralanabilir.

Seyahat İşletmeciliği Bölümü dersleri nelerdir, Seyahat İşletmeciliği Bölümü puan türü ve özellikleri, Seyahat İşletmeciliği Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Seyahat İşletmeciliği Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Seyahat İşletmeciliği Bölümü geleceği iş bulma durumu Seyahat İşletmeciliği Bölümü tercih edilir mi ve Seyahat İşletmeciliği Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Seyahat İşletmeciliği Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.