Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Taban Puanları Başarı Sıralaması

Malzeme Bilimi ve Mühendisliği taban puanları 2017 2018 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Malzeme Bilimi ve Mühendisliği başarı sıralaması 2017 verileri sayfamızda. 2018 YGS LYS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Malzeme Bilimi ve Mühendisliği bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Malzeme Bilimi ve Mühendisliği, ülkemizde sayılı üniversitede İngilizce öğrenim dilinde lisans seviyesinde öğrenim veren bir programdır. Bölümün amacı üretim aşamalarında hammadde, kaynak arayışında malzeme tetkikatı yapabilecek yeterliliğe sahip gerekli teknik desteği sağlayacak birikimi olan bireyler yetiştirmektedir. Bölümde temel mühendislik ve temel bilimler dersleri okutulur. Bölüm yeni gelişmekte olan bir alandadır.

Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümü mezunlar mühendis olarak çalışırlar. Özel sektörde sanayi ve ticaret alanlarında gerekli planlamaların yapıldığı yerlerde, kamu kurum ve kuruluşlarında iş sahibi olabilirler. Bölüm mezunları az sayıda olduğu için istihdam kolaydır. Maaş ortalamanın üstündedir. Kişilerden beklenen özverili ve üretken olarak çalışmalarıdır.

Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2017 2018

Üniversite Adı Bölümün Adı Kon. Yer. Puan Türü Taban (En
Küçük) Puan
Başarı Sırası* En Büyük Puan
YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) Malzeme Mühendisliği (İngilizce) 52 52 MF-4 279,93328 166.000 339,92719
ADANA BİLİM VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ Malzeme Mühendisliği (İngilizce) 31 11 MF-4 239.000 283,77725

 

Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. hilmi Yanıtla

    Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümü için araştırmalar yapıyordum. Bu sayfayla karşılaştım. Taban puanları ve başarı sıralamasını bizim için tek tek uğraşıp yazmışsınız. Çok teşekkürler…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.